Klademe důraz na zubní ošetření, které vede k přirozenému a bezchybnému chrupu.

Záleží vám na to, jak vypadá váš chrup?

Není váš chrup bezchybný a toužíte po krásném, bílém, dokonalém chrupu, díky němuž se budete rádi a často usmívat? Pokud jste odpověděli ano, váš problém vyřešíme s pomocí estetické stomatologie my, v našem špičkovém centru zubní péče.

Estetická stomatologie je plně individualizovaná, vycházíme z vašich potřeb a přání, naším cílem je vaše spokojenost.

Co vše je možné v rámci estetické úpravy vašeho chrupu nabídnout?

 • Zubní výplně a náhrady přesně odpovídající odstínu vašeho zubu, takže nebudou viditelné. Jsou to např. bílé fotokompozitní či skloinomerní výplně, kompozitni inlaye a onlaye, keramické inlaye a playe atd.
 • Výměnu zubních výplní, např. amalgánových za „bílé“, v našem centru zubní péče si můžete vybrat různé z různých typů materiálů, např. fotokompozitní materiály, skloinomerní cementy, sklokeramické a lithiumdisilikátové výplně.
 • Bělení zubů k odstranění nechtěného nepěkného zabarvení skloviny.
 • Keramické fasety, což jsou tenké plátky, které se lepí na přední stranu předních zubů, zakryjí se tak defekty a fasety nejsou pouhým okem vůbec viditelné. Působí zcela přirozeně.
 • Vyrobíme vám korunku i můstky, a to materiálů dle vašeho přání, na výběr máte můstky kovové, kovokeramické či celokeramické náhrady, korunky vám zhotovíme metalokeramické nebo celokaramické.
 • Aplikaci dentálních ozdob a šperků.
 • Úpravu postavení chrupu pomocí různých typů rovnátek.
 • Náhradu ztraceného zubu či celého chrupu implantáty.

Související

Korunky

Umělá, funkční a estetická náhrada korunkové části zubu. Nasazuje se na předem připravený, zabroušený zub.

Zubní korunky se využívají pro obnovení funkce zubu. Jedná se o protetický výrobek, který nahradí ztracenou část zubu v případech, kdy již není možné využít výplně či různé typy layů. Zub se nejprve musí náležitě ošetřit, aby mohla být korunka nasazena.

Korunky mohou být celoplášťové (pokryje celý zub) či částečné (polokorunka), pokryje poškozenou část zubu.

Korunky lze vyrobit z různých materiálů

 • Kovové korunky, od kterých se však dnes již upouští. Jedná se o značně neestetické řešení.
 • Pryskyřičné korunky, používají se jako provizorní řešení před konečným ošetřením. Nejsou totiž dostatečně odolné a stálobarevné.
 • Metalokeramické, na jejich tvorbu jsou použity kov a keramika. Konstrukce je kovová, povrch korunky, který je vidět, je tvořen keramikou, takže je korunka i estetická.
 • Keramické korunky, jedná se o nejkvalitnější korunky, které jsou velmi estetické a odolné. Mají tedy dlouhou životnost a díky technologii CEREC jsou také rychle, doslova na počkání zhotoveny, a mohou být ihned nasazeny.
Celokeramické korunky

Estetický, odolný umělý plášť zubu, nahrazuje ztracené části a chrání zub.

Zubní korunky slouží jako náhrada či doplnění ztracené zubní tkáně. Korunky mohou být vyráběny z mnoha různých materiálů. Nejkvalitnější a nejestetičtější jsou však celokeramické korunky. Precizně a přesně na míru zhotovené celokeramické korunky, které vám nabízíme v našem špičkovém centru zubní péče, vydrží i několik desítek let. Jsou dostatečně mechanicky odolné na to, aby mohly být použity i pro stoličky, nejen na přední zuby.

Výroba celokeramické korunky může být dvojí. Jeden postup je výroba korunky v laboratoři, druhý modernější, který vám nabízíme, je zhotovení přímo v ordinaci, kdy je korunky vyfrézována z keramického bločku pomocí technologie CEREC. Korunka je vyfrézována robotem, s přesností na desetiny milimetru na základě předchozího skenování zubu. Není tak nutné snímat otisky zubů, zhotovovat dočasné provizorní korunky, čekat až 2 týdny na konečnou korunku.

Výhody

 • Je k nerozeznání od „pravého“ zubu
 • Nejsou na ni alergické ani jiné reakce
 • Hladký povrch omezuje usazování plaku a tvorbě mikrobiálního plaku
 • Je stálobarevná
 • Je velmi pevné a odolná
 • Má téměř nulovou tepelnou vodivost
Metalokeramické korunky

Kovová kapna a kvalitní vnější keramická vysoce estetická vrstva nahradí ztracený zub

Metalokeramické korunky jsou v zubním lékařství používané již déle než 50 let.

Vnitřní plášť je tvořen kovem, který zajišťuje korunce dostatečnou mechanickou pevnost. Tato část se nasazuje na předem připravený zub. Vnější část, která je viditelná, je tvořená kvalitní odolnou keramikou. Korunka tak vypadá přirozeně. Tento typ je sice levnější než celokeramické korunky, je tu však nevýhoda možné alergické reakce. Stále větší počet lidí trpí tímto typem alergie.

Nevýhodou metalokeramických korunek je také fakt, že může být viditelný tmavý přechod mezi kovem a keramikou u krčků zubů.

Fasety

Vysoce estetický tenký plátek z keramického materiálu, který se fixuje na přední stranu zubu.

Protetický výrobek, který má i estetickou funkci, jsou fasety. Díky němu je možné změnit charakteristiku zubu či zubů. Je možné jimi překrýt barevné vady na zubech či defekty ve sklovině, poopravit velikost či tvar zubů.

V našem centru zubní péče vám nabízíme zhotovení vysoce kvalitních faset, které budou k nerozeznání od pravého zubu. Výrobě předchází 3D diagnostika a také analýza skusu, aby faseta při kousání nepřekážela.

Fasety se vyrábí, jednak z fotokompozitního materiálu, my je však vyrábíme z té nejkvalitnější keramiky, která je velmi odolná, s dlouhou životností a estetická. Jedná se o tenký keramický plátek, které se fixují k zubu.

K výrobě využíváme robota CEREC, fasety vám tedy naprosto přesně padnou a jsou velmi tenké, cca 0.3 mm, působí přirozeně, nerušivě. Navíc je jejich zhotovení skutečně rychlé. Jsou vám hned po vyrobení nasazeny, stačí tak jedna návštěva zubní ordinace.

Aplikaci faset provádíme bezbolestně. Na vaše přání můžeme použít lokální anestezii, ale také analgosedaci.

Rychle, přesně na míru a bezbolestně vylepšíme váš úsměv.

Inlay

Výplň zhotovená nepřímým způsobem, je vyrobena mimo ústa a pak vsazena do ošetřovaného zub. Jedná se o intrakoronární výplň.

Inlay patří do postupů záchovné stomatologie. Inlay je druh trvalé výplně, která se zhotovuje mimo ústní dutinu, a to dle modelu, který je vytvořen např. 3D snímkováním či odběrem otisků zubů. Inlay pak může být vytvořen technologií CEREC, tj. je využita frézovaná keramika. Existují však i jiné materiály, jako jsou presovaná keramika, fotokompozitní materiály či drahé kovy (zlato, zlatoplatinový materiál).

Tyto jsou zhotovovány laboranty dle modelu po sejmutí otisku zubu. Jsou tedy nutné minimálně dvě návštěvy. Při využití technologie CEREC stačí návštěva jedna.

Připravená inlay se vkládá do připravené kavity „nemocného“ ošetřovaného zubu, kam jsou připevněny tmelem.

Inlay se nejčastěji vyrábí z keramiky, která má dlouhou životnost, dobře sedí a je k nerozeznání od vlastních zubů. Navíc není alergizující. Inlay je tedy náhradou za části zubu. Dokonale se zrekonstruuje zub. Oproti zubním korunkám je šetrnější, neboť není nutné provést velký zásah na zubu, tj. zbroušení, vrtání, jaké je nutné při nasazování korunky.

Onlay

Výplň pro náhradu jednoho zubního hrbolku, která zhotovená a vyrobena mimo ústa.

Díky vytvoření onlay je možné nahradit jeden hrbolek či skoro celou žvýkací plochu zubu, která se zhotovuje mimo ústní dutinu pacienta. Onlay je výbornou alternativou k rekonstrukcím a dostavbám zubů pomocí rozsáhlých fotokompozitních zubních výplní.

Onlay se vyrábí nejčastěji z keramiky, může však být využit i fotokompozitní materiál či drahé kovy. Při využití metody CEREC a frézované keramiky, je možné vyřešit problém během jedné návštěvy. Jinak je nutné odebrat otisky zubů, náhradu vytvořit v laboratoři a onlay naložit a fixovat až při další návštěvě.

Využití onlay je šetrnější způsob rekonstrukce zubu než vytvoření zubní korunky, její nasazení vyžaduje větší úpravy zubu.

Overlay

Výplň pro náhradu minimálně dvou hrbolků zubů, která zhotovená a vyrobena mimo ústa.

Vytvoření overlay patří do postupů záchovné stomatologie. Kdy je snaha obnovit funkci a estetiku zubu. Overlay představuje náhradu minimálně dvou zubních hrbolků, nejčastěji však celé žvýkací plochy zubu. Podobně jako inlay a onlay se náhrada zhotovuje mimo ústní dutinu, na předpřipravený zub je již vytvořená nasazena a zafixována.

Overlay se nejčastěji vyrábí z keramiky, je však možné využít také fotokompozitní materiály či drahé kovy, např. zlato. Keramika však v ústech vypadá nejpřirozeněji a má výborné mechanické vlastnosti a vysokou odolnost a životnost. Na rozdíl od „klasické“ korunky není nutné zbrousit celý zub.

Tato metoda je tedy mnohem šetrnější k vašemu chrupu. Stejně jako u inlay a onlay je potřeba i u overlay dbát na důkladnou ústní hygienu.

Zubní kaz

Infekční onemocnění narušující zubní sklovinu, způsobuje bolest zubů a může pronikat i do nitra zubu.

Zubní kaz je nejčastějším chronickým onemocněním chrupu. Jedná se o poškození zubu, které způsobují bakterie v ústní dutině, které se „hromadí“ v zubním plaku. Bakterie tvoří látky, které přeměňují cukry přijímané potravou na kyseliny. Kyselina narušují sklovinu, což umožní bakteriím proniknout hlouběji a způsobit zubní kaz, který může proniknout až hluboko do zubu a vyvolat zánět zubní dřeně.

Zubní kazy se projeví až v pozdějších stadiích, nejčastěji je to bolest zubů, reakce na teplé, studené, kyselé atd. Pokud již dojde k zánětu zubní dřeně, je bolest stálá.

Zubní kaz zprvu vypadá jako bílá skvrna na sklovině, později se objevuje hnědá nebo černá tečka s měkkým povrchem. Stomatolog jej diagnostiku při prohlídce ústní dutiny pomocí zrcátka a sondy a také RTG snímku.

Léčba zubního kazu závisí na vážnosti poškození. Časná stádia je možné řešit zvýšenou ústní hygienou či ozonovou terapii Icon, pozdější stadia se musí odvrtat a vyplnit.

Důležitá je hlavně prevence, v ní hraje nezastupitelnou roli dokonalá ústní hygiena a pravidelné návštěvy stomatologa.

Kdo provádí tento zákrok

MUDr. et MUDr. Filip Donev

Náš špičkový expert na stomatochirurgii, implantologii a protetiku.

MUDr. Milan Tomka, Ph.D.

Špičkový zubní expert na parodontologii, endodoncii a estetickou stomatologii.

MDDr. Klaudia Krajčová

Naše expertka na dětskou a záchovnou stomatologii, endodoncii.

MDDr. Kristina Purkovik

Zkušená specialistka na dětskou a estetickou stomatologii, endodoncii.