Implantologie

Obor, který využívá k doplnění chrupu zubní implantáty, ať už se jedná o náhradu jednoho zubu, či celého chrupu.

Náhrada implantáty splňuje jak estetické hledisko, tak samozřejmě také funkční, jsou zcela zachovány, popř. obnoveny žvýkací funkce.

Implantologie

Před samotným zákrokem je nutná konzultace s implantologem, který navrhne léčebný plán přímo pro vás. Nechají se udělat 3D snímky, z nichž se vytvoří přesný 3D rekonstrukční model. Tímto snímkováním se také může posoudit kvalita čelistních kostí. Pak už nastává samotná implantace.

Při zavádění implantátu se nejprve do čelistní kosti vyvrtá otvor, do nějž se vsadí titanový šroub, který bude sloužit jako zubní kořen. Zavádění šroubů samozřejmě probíhá bezbolestně s využitím anestezie dle potřeb pacienta. Vhojení implantátu trvá přibližně 6 ‒24 týdnů, poté se nasazuje část, která je nad dásní a na ni se nasadí korunka. Nejčastěji celokeramická, kterou je možné díky CEREC zhotovit na počkání.

Životnost implantátů je vysoká. Je však ovlivněna kvalitou kostí, do níž je zasazen, a také vaší péčí o chrup. Je nutné pečlivě dodržovat ústní hygienu a chodit na pravidelné kontroly.

Pravděpodobnost neúspěchu a nevhojení implantátu se v našem špičkovém centru zubní péče blíží nule.

Zubní implantáty

Nejspolehlivější náhrada ztracených zubů, doplněná na míru vyrobenou korunkou pro nejpřirozenější výsledek.

Jsou tedy pevně zasazeny v čelistní kosti a doplněny na míru vyrobenou korunkou, aby byl výsledek co nejpřirozenější.

Zubní implantáty jsou možností, jak nahradit chybějící zuby, popř. celý chrup. Jejich předností je funkčnost i estetická stránka.

Implantát se skládá z několika částí. Jednou z nich je „šroub“, který se zavádí do vyvrtaného otvoru kosti a je náhradou zubního kořene. Nejčastěji se vyrábí z titanu. Zavedení se prování v lokální anestezii, takže je bezbolestné. Implantace 1 šroubu trvá asi 30 minut. Implantát se poté nechává vhojovat 2–3 měsíce. V této době se implantát spojí s kostí, do níž je vsazen.

Na tuto část se našroubuje umělý pilíř, který propojí implantát v kosti s korunkou. Korunky se vyrábí na míru z velmi kvalitního keramického materiálu, aby dokonale pasovaly do vašich úst a vypadaly přirozeně.

Tímto se tedy nahradí celý ztracený zub a je možné na něj kousat.

Lékař vás poučí, jak o i náhradní zuby pečovat, rozepíše kontroly, tak aby vám chrup sloužil co nejdéle bez jakýchkoli komplikací.

Používáme špičkové zubní implantáty těchto vybraných značek: Nobel Biocare, Dentsply, Astra.

Kdo provádí tento zákrok

MUDr. et MUDr. Filip Donev

Náš špičkový expert na stomatochirurgii, implantologii a protetiku.