První prohlídka po registraci pacienta v zubní ordinaci, provádí se kompletní vyšetření chrupu, jsou navržena řešení problémů atd.

Vstupní prohlídka je první setkání pacienta a stomatologa. V rámci této prohlídky se provádí detailní vyšetření ústní dutiny a zubů tak, aby měl lékař dokonalý přehled a mohl v případě nutnosti navrhnout řešení problému.

Vstupní prohlídka zahrnuje

  • Komplexní vyšetření měkkých tkání ústní dutiny a chrupu
  • Rentgenové vyšetření a provede se podrobný popis výsledků

Provádí se

  • panoramatický přehledný snímek chrupu, který poskytne přehled o poměrech v ústní dutině, zobrazení všech zubů
  • snímky postranních úseků zubů k odhalení mezizubních kazů
  • V případě potřeby je možné provést tomografické vyšetření pomocí CBCT (cone been computed tomography)
  • Vyšetření pomocí Diagnocam (kamery prosvicující zub, čímž se odhalí i počínající kaz) a IO kamerou můžeme přímo na křesle nalézt a pacientovi na monitoru ukázat nalezený problém

Při zjištění problémů se navrhne řešení, pokud nejsou žádné problémy nalezeny, je pacient objednán k další preventivní kontrole. Samozřejmě je poučen o tom, jak o chrup pečovat, popř. je mu doporučena dentální hygiena.

Související

Vstupní dětská prohlídka

Přátelský seznámíme dítě s prostředím, personálem, aby se při dalších návštěvách nebálo.

Děti mají často ze zubního lékaře strach. Je tedy dobré začít se zubními prohlídkami již od útlého dětství, tj. nejlépe kolem šestého měsíce dítěte.

První návštěva v našem špičkovém centru zubní péče je důležitá pro seznámení se dítěte s ordinací a pracovníky, navázání kontaktu mezi lékařem a dítětem. Nemusí ani dojít k žádné kontrole či ošetření. Dítě se nemá cítit ve stresu, ohroženě, ale příjemně, aby bylo uvolněné. Následující návštěvy pak budou snadnější a dítě bude lépe ošetřitelné.

První návštěvu věnujeme rodičům, aby byli dostatečně poučení ohledně toho, jak pečovat o dětské zuby a také aby věděli, jak důležité jsou pravidelné prohlídky, a to nejen kvůli zdraví zubů, ale také sledování vývojových vad, vad skusu atd., které pak mohou být brzo řešeny a vyřešeny.

Navíc poradíme rodičům, jak u dítěte zmírnit strach a obavy ze zubaře.

Preventivní prohlídka

Celkové vyšetření chrupu a brzkému odhalení případného problému

Preventivní prohlídky jsou nejdůležitější součástí stomatologie. Účelem preventivních prohlídek je předcházet onemocnění chrupu, tj. primární prevence. Jde nám hlavně o to, aby váš chrup zůstal zdravý, plně zachovaný, bez nutnosti léčebných zásahů.

Toho je možné docílit i právě díky pravidelným prohlídkám, kdy vám v našem centru zubní péče poradíme, jak se o zuby správně starat, jaké kartáčky, zubní pasty a další produkty pro péči o ústní dutinu používat.

Pomocí moderních vyšetřovacích metod dokážeme časně odhalit případné onemocnění chrupu. Včasnou a účinnou léčbou se předejde dalšímu zhoršování stavu.

V rámci terciární prevence je hlavním úkolem zamezit postupu nemoci a úpravy do „původního“ stavu. Preventivní prohlídku byste měli absolvovat 2x ročně a naši odborníci z centra zubní péče jsou vám plně k dispozici.

Kdo provádí tento zákrok

MUDr. et MUDr. Filip Donev

Náš špičkový expert na stomatochirurgii, implantologii a protetiku.

MUDr. Milan Tomka, Ph.D.

Špičkový zubní expert na parodontologii, endodoncii a estetickou stomatologii.

MDDr. Klaudia Krajčová

Naše expertka na dětskou a záchovnou stomatologii, endodoncii.

MDDr. Kristina Purkovik

Zkušená specialistka na dětskou a estetickou stomatologii, endodoncii.